Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/daneshju/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/daneshju/public_html/wp-content/plugins/gravityforms-master/common.php on line 1267

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/daneshju/public_html/wp-content/plugins/gravityforms-master/common.php on line 1304

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/daneshju/public_html/wp-content/plugins/gravityforms-master/common.php on line 1308

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/daneshju/public_html/wp-content/plugins/gravityforms-master/common.php on line 1336

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/daneshju/public_html/wp-content/plugins/gravityforms-master/common.php on line 3456

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/daneshju/public_html/wp-content/plugins/gravityforms-master/common.php on line 3463

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/daneshju/public_html/wp-content/plugins/gravityforms-master/common.php on line 3476
طرح درس دوره مهارت های زندگی - موسسه دانشجو
  • پست الکترونیک

    inf@daneshju.org
  • فقط تلگرام

    09331821691
فروردین ۱۴, ۱۳۹۷

طرح درس دوره مهارت های زندگی

طرح درس دوره مهارت های زندگی

از آنجایی که همواره شاهدبوده ایم فارغ التحصیلات رشته ها و مقاطع مختلف ، بطورمعمول نمی توانند از دانسته های خود کاملا

کاربردی در زندگی و مشاغل خود بهره مند گردند ، بر آن شدیم که دوره های بسیار موثری در افزایش توانمندی های فردی

طراحی نماییم که اشخاص مختلف بتوانند با استفاده از مطالب ارئه شده و مهارتهایی که آموزش می بینند ، کارایی و بهره وری

خود را به طور چشمگیری افزایش داده و در نتیجه بصورت کاملا محسوس زندگی خود را متحول سازند.

بطور کلی مجموعه دوره مهارت های زندگی باسبک طراحی شده نوینی که ارئه می گردد را می توان پایه و اساس موفقیت

همگان در تمامی ابعاد زندگی آنان دانست لذا به جرات می توان ادعا نمود که اولین و مهمترین نیاز افراد در جهت موفقیت همه

جانبه ، فراگیری راه های اساسی افزایش توانمندی های فردی می باشد که در این دوره به خوبی متجلی می گردد.

سر فصلهای دوره مهارت های زندگی :

۱-قدرت ذهن

۲-ارتقای حافظه

۳-تندخوانی

۴-روش های مطالعه

۵-ارتباطات و بازاریابی

۶-خلاقیت

۷-مدیریت استرس

۸-مدیریت زمان

۹-فن بیان و سخنوری

۱۰-ثروت

۱۱-زبان بدن

۱۲-آیین همسردار

۱۳-تربیت فرزند

۱۴-روابط عمومی

۱۵-برنامه ریزی استراتژیک

شرح مختصرسر فصلهای دوره مهارت های زندگی:

۱-قدرت ذهن :

شاید تاکنون شنیده اید که یک انسان در حالت عادی از درصد بسیار کمی از ذهن و انرژیهای درونی خود استفاده می نماید در صورتی که قدرت های درونی انسان ماورای تصور ماست. معمولاً اساتید علوم ذهن وموفقیت متفق القول بیان می نمایندکه آدمی قدرت این را دارد که هر آنچه اراده نماید بدست آورد ولی چگونه می توان به این توانایی های نهفته در وجودمان دست یابیم. این سوالی است که همواره ذهن رهپویان موفقیت را به خودمشغول نموده است و کم هستند کسانی که به روشنی پاسخ آن را دریافته باشند.دراین دوره علاوه بر انتقال تجربیات اساتید علوم ذهن و موفقیت ،سبک خاصی از خود هیپنو تیزم آموزش داده خواهد شد که تمرینی است برای در اختیار گرفتن قدرت های ذهنی واستفاده موثر از این نیروهای عظیم در زمان لزوم.نتیجه ای که از این دوره مورد انتظار است موفقیت شرکت کنندگان در تمام نیازهای روزمره شان از قبیل موفقیت های تحصیلی ،شغلی ،کسب ثروت ،سلامت جسم وروح ،مافوق تصور معمول آنهاست.

۲- اتقای حافظه :

تکنیک هایی وجود دارند که از طریق آنها می توان در زمان کوتاهی به حافظه طلایی دست یافت.این روشهاسال های طولانی است که آزموده شده و هرروز نیز تکنیک های جدید تری به آن افزوده می گردد.در این دوره چکیده روش های بهینه ای که برای اتقای حافظه ضروری است ، آموزش داده می شود.نتیجه ای که دانشجویان این کلاس خواهند گرفت دستیابی به حافظه ای قوی وکار بردی در تمام امور زندگی خواهندبود.

۳-تند خوانی :

آیا می دانید که سرعت مطالعه را می توان از حداقل ۵ تا ده هابرابرافزایش داد علاوه بر آن نیز می توان درک بهتری از مطالب خوانده شده نسبت به حالت عادی داشته باشیم. این تکنیک بسیار آسان و کاربردی در دوره تندخوانی آموزش داده می شود.از مزایای این دوره علاوه بر افزایش سرعت مطالعه ،تقویت قدرت تمر کز ودقت که دو عامل بسیار مهم موفقیت بشمار می روند ،می باشد.توجه فر مایید که در این دوره جهت تمرین می بایست حداعقل دوکتاب فارسی ترجیحا بدون عکس که قبلا نخوانده باشید به همراه بیاورید.

۴-روش های مطالعه :

یکی از بزرگترین موانع دوران تحصیل ،عدم اطلاع از سبک های مطالعه می باشد.این معضل با بررسی اثرات ونتایجی که در دوران تحصیل تجربه می نماییم تا حدودی قابل استخراج می باشد ولی ممکن است زمانی به شیوه های موثر واقعی دست یابیم که زمان وفرصت های بیشماری راازدست داده باشیم لذا جهت بهره وری بیشتر شرکت کنندگان از مطالعات وتحصیل خود ،در این دوره روشهای متنوعی که حاصل تجربیات بسیاری از اساتید می باشد ، آموزش داده خواهد شد.

۵-ارتباطات وبازاریابی :

بازار یابی هنر ارتباط موثر بادیگران در جهت کسف منافع شخصی یاسازمانی می باشد.هنر وعلم بازاریابی را می بایست از ویزیتوری  معمول که شاید نتوانسته باشد وجهه ی مناسبی را در جامعه رقم بزند ،تفکیک نمود.

اهمیت بازار یابی حدی است که مقطع دکتری وبالاتر نیز برایش تعریف نموده اند. سر نوشت بسیاری از موفق های جهان

راکه برسی نماییم،می بینیم که تقریبا همه آنان کار  خودرا از بازاریابی شروع نموده اند.بابررسی ستون استخدام

روزنامه ها نیز می توان مشاهده نمود که بیشترین تقاضا درقسمت بازاریابی بوده در عین حالی که بیشترین حقوق ودرآمد

نیز دراین بخش پیشنهادمی گردد.امانکته مهم دراین دوره ، آموزش هنر بازار یابی است نه صرفا علم وتعاریف معمول آن

زیرا که این هنر می بایست پایه موفقیت انسان نه تنها در زمینه های شغلی واقتصادی بلکه در زندگی زناشویی و اجتماعی و

…نیز باشد .

۶-خلاقیت :

رابط بین علم و عملکرد ماست.اگر ما فرد خلاقی نباشیم نمی توانیم آموخته های خود را در امور روزمره خود ، بصورت  کاملاعملی وموثر بکار گیریم. در این دوره سعی می شودبگونه ای خلاقیت راملکه ذهن خود قرار دهیم که بتوانیم به راحتی تهدیدهارا به فرصت تبدیل نموده راگذراند،ایده هایی درحداختراع قابل ثبت ارئه نموده اند.

۷-مدیریت استرس :

یکی از مهمترین موانع موفقیت ،استرس  می باشد.آیاتاکنون این  اتفاق برای شما افتاده است که در آزمونی روی سوالی که قبلا بار ها مطالعه نموده اید،تمرکز کرده اید ولی پاسخ آن یادتان نمی آید؟پاسخ آن سوال در ضمیر ناخودآگاه شما موجود است ولی پرده ای به نام استرس مانع دستیابی به آن می گردد.لذا بسیار مهم است که بتوانیم بر استرس خود غلبه نماییم تا هنواره منبع عظیم ضمیر ناخودآگاه ما در اختیار مان قرار داشته باشد.در این دوره سعی می می شود آموزش های لازم براساس تجربیات متخصصین این رشته به دانشجویان عزیز تقدیم گردد.

۸-مدیریت زمان : ((وقت طلاست))

یکی از منابع محدودی که انسانها در اختیار دارند وقطعامهمترین آنهانیز بشمار می

رود ،زمان می باشد که متاسفانه اکثر ما قدر آن رابه خوبی نمی دانیم وبه آسانی آن را به هدر می دهیم.زمان وعمری

که از دست می رود دیگر قابل باز گشت نیست ،پس بیاید برای آن ارزش لازم را قائل شویم وبا مدیریت صحیح سعی

نماییم آن رادر کاراترین حالت خودصرف نماییم.در این دوره روش های متنوعی برای برنامه ریزی زمان خود فرا

خواهیم گرفت وانتظار خواهیم داشت،کارایی دانشجویان پس از این دوره چندین برابر افزایش یابد.

۹-فن بیان وسخنوری :

ارزش زیبا سخن گفتن وتاثیرات شگرفی که می تواند بر مخاطب بگذارد بر هیچکس پوشیده نمی باشد. اساتید ومتخصصین این رشته،به شما خواهند آموخت که بادانستن فن بیان حرفه ای چگونه می توانید در مذاکرات ، قرار دادها و فعالیت های خود ، همواره پیروز وسر بلند باشید.علاوه برآن این توانمندی در روابط اجتماعی وخانوادگی نیز می تواند شما رادر اوج قرار دهید.

۱۰-ثروت :

یکی از مهمترین راه های کسب ثروت ،بررسی وتحلیل کار شناسی زندگینامه افراد موفق وثروتمند می باشد.در این دوره سعی شده است گلچین این مطالب،بصورت کاملا تجربی وکاربردی که البته قطعا ریشه علمی قوی نیز در بطن خود دارد ،به دانشجویان عزیزارئه گردد تا دیگر لازم نباشد جهت تجربه نمودن راه های موفقیت وثروت ،بهای عمرشان رابپردازند وبابینشی اقتصادی از تجربیات این بزرگان،در پیشبرداهداف شخصی وسازمانی خود بهره برند.

۱۱-زبان بدن :

کارشناسان علوم ارتباطات بیان  می نمایند که بیش از ۶۵% تاثیری که یک انسان بر مخاطب خود می تواند داشته باشد، ناشی از حرکات بدن و سر و صورت می با شد لذا با فراگیری این حرکات می توان بیشترین تاثیر را بر دیگران گذاشت و از طرف دیگر با دانستن این زبان می توان شخصیت طرف مقابل را تحلیل نمود به گونه ای که از این طریق، مشکلاتی که بطور معمول در ارتباطات پیش می آید قابلیت پیشبینی می یابد و می توان با درایت لازم از لطمات بسیاری جلوگیری نمود. در عین حالی که از این طریق مطمئن خواهیم شد که همواره پیروز میدان مذاکرات، ما خواهیم بود.

ضمناً مبحث تشخیص دروغ نیز بخشی از این دوره خواهد بود که از جذابیت خاصی برای همگان برخوردار است.

۱۲-آیین همسر داری :

در این دوره از انتخاب وازدواج صحیح خصوصیات همسر ونحوه ارتباط مناسب بااو بر اساس تجربیات متخصصین مربوطه، آموزش های مناسبی ارئه می گردد. سعی شده است در این دوره مطالبی عنوان گردد که کاربردی تر بوده های مشابه کمتر به آنها پرداخته می شود.

۱۳-تربیت فرزند :

علاوه بر اینکه چگونگی ارتباط با فرزندان در سنین مختلف ، متفاوت می باشد ، در اعصار مختلف نیز این روابط ، تکنیک های خاص خود را می طلبد. لذا بسیار شایسته است که برای داشتن فرزندانی که خوشبخت شدن وآینده درخشان آنها ،نهایت آرزوی هر شخصی می باشد ، می بایست از جدیدترین ومطمئن ترین سبکها آگاهی یافت. دراین دوره سعی شده است ازتجربیات کارشناسان حرفه ای ومنطبق باعلم روز در این زمینه بهره گیری شود.

۱۴-روابط عمومی :

۱۵-برنامه ریزی استراتژیک :

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *